Zagrodnik

 

23 stycznia 2019, 18:58

Partner

Logowanie

Reklama
9,16 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r.

warning: Parameter 1 to theme_field() expected to be a reference, value given in /includes/theme.inc on line 170.

Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 23 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe nieco ponad 1,3 mln rolników 9,16 mld zł.

Ponadto do rolników trafiło 571,58 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW oraz 66,4 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok. Te dwa rodzaje dopłat są również wypłacane od 17 października.  

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w szczególności na rynku mleka, rynku owoców i warzyw oraz rynku wieprzowiny.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaca zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat. Do końca października rolnicy otrzymali ponad 3 mld zł, a do końca listopada będzie wypłacone ok. 9,5 mld zł. z tego tytułu. Dla rolników będzie to znaczące wsparcie ich dochodów w okresie jesienno-zimowym, w którym zazwyczaj zaopatrują swoje gospodarstwa w nawozy, środki ochrony roślin i zakupują sprzęt rolniczy, gdyż są one relatywnie tańsze.

Również po raz pierwszy ARiMR już w tym okresie jest przygotowana do uruchomienia systemów informatycznych i księgowych, aby zapewnić wypłacenie zaliczek wszystkim rolnikom.

Źródło: http://www.arimr.gov.pl/

Partnerzy